logo Ciechocinek

Najpiękniejsze ogrody nagrodzone

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 3047 Brak komentarzy

Znamy wyniki konkursu na najładniejszy przydomowy ogród. – Każdy udekorowany ogród, każdy ukwiecony balkon to element, który buduje wizerunek Ciechocinka – podkreślał burmistrz Leszek Dzierżewicz.

Konkurs trwał od początku lipca do końca sierpnia. Członkowie jury odwiedzili wszystkie oceniany ogrody. A oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

W kategorii „ogródki przydomowe”:

– Irena i Wojciech Adamczyk, ul. Bema 84,

– Karolina i Dawid Jasińscy, ul. Jagiełły 35a,

– Agnieszka i Wojciech Zalewscy, ul. Jagiełły 31.

Wyróżnienia:

– ul. Topolowa 23,

– Osiedle Wierzbowe, Aleja 700-lecia 3.

W kategorii „balkony”:

– Wanda i Bogumił Zakrzewscy, ul. Chrobrego 22,

– Iwona Dzierżawska, ul. Łąkowa 2/1,

– Krystyna Chmiel, ul. Kazimierza Wielkiego 2.

Laureaci podczas spotkania 25 września w Urzędzie Miejskim otrzymali podziękowania i nagrody rzeczowe.

– To wielka radość, że chcą państwo angażować się w prace, które dekorują wasze, i jednocześnie nasze, najbliższe otoczenie – dziękował laureatom burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Bo każdy z udekorowanych ogrodów, każdy ukwiecony balkon to element, który buduje wizerunek Ciechocinka, który sprawia że nasze miasto postrzegane jest jako jeszcze ładniejsze. Każdy z mieszkańców dokładając swoją cegiełkę wpływa na poprawę jego atrakcyjności. Państwa zaangażowanie, inwencja, także poniesione nakłady finansowe w symbolicznej chociaż formie zostają docenione przez samorząd – mówił.

Burmistrz gratulował także wyróżnienia przyznanego Osiedlu Wierzbowemu. – Cieszę się, że nowo powstałe osiedle już daje taki pozytywny przykład. Warto podejmować działania, aby otoczenie było jak najpiękniejsze – wskazywał.

– Ogródki są naprawdę wypieszczone, balkony świetnie utrzymane, a my mamy z tego wybrać tylko kilka i to nie jest łatwe zadanie – mówiła Klara Drobniewska, od lat członkini konkursowego jury. – Dziękuję państwu za tę olbrzymią pracę, za serce, które wkładacie, a rośliny się odwdzięczają pięknie zdobiąc nasze miasto – dodała.

– Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, że Ciechocinek tak może wyglądać – przyznał Dariusz Szadłowski, opisując wrażenia z prac jury. – Jestem pełen podziwu, że jest w państwu tyle pasji i zaangażowania – podkreślił.

W komisji konkursowej zasiedli Katarzyna Turkiewicz (przewodnicząca), Maja Masłowska, Justyna Małecka, Barbara Kawczyńska, Klara Drobniewska, Dariusz Szadłowski i Dariusz Barczak.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa