logo Ciechocinek

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne za nami. Aktorskie gwiazdy na ciechocińskiej scenie

Data: Feb 24, 2021
Autor: Redakcja 804 Brak komentarzy

Katarzynę Herman, Jacka Braciaka czy Andrzeja Zaborskiego zobaczyła ciechocińska publiczność podczas Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych, na których 22. edycję zaprosiło Miejskie Centrum Kultury.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych odbyła się na przełomie września i października. Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, zwraca uwagę na gwiazdorską obsadę wystawianych w uzdrowisku sztuk. Na ciechocińskiej scenie wystąpili m.in. Katarzyna Herman, Jacek Braciak, Andrzej Zaborski czy Piotr Skarga. – Wszyscy są zachwyceni klimatem wnętrz Teatru Letniego – dodaje.

Wyróżnikiem spotkań w tym roku była sztuka „W poszukiwaniu miłości: Jakobi i Leidental” napisana przez Hanocha Levina, skandalizującego, a przy tym szalenie popularnego izraelskiego dramatopisarza. – To spektakl dla bardziej wymagającego widza, choć wciąż utrzymany w teatralnej konwencji – zaznacza Barbara Kawczyńska.

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne to okazja do zobaczenia najlepszych polskich aktorów komediowych na ciechocińskich deskach. Miejskie Centrum Kultury organizuje je od 1998 roku. Na deskach Teatru Letniego występowali m.in. Henryk Machalica, Hanka Bielicka, Zofia Merle, Jan Machulski, Marek Perepeczko czy Emilian Kamiński.


22. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne

„Dama bije króla”, 28 września

Opowieść o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. W sztuce rozgrywa się partia szachów, ale o wiele ciekawsza i ważniejsza jest „gra”, która toczy się między głównymi postaciami komedii. W Ciechocinku wystąpili: Andrzej Pieczyński, Stanisław Brejdygant, Jacek Kopczyński, Anna Gornostaj, Anna Modrzejewska.

„W poszukiwaniu miłości Jakobi i Leidental”, 16 października

Z pozoru zwyczajna opowieść o miłosnym trójkącie, w którym znalazło się dwóch przyjaciół i pewna ponętna kobieta, przeradza się na naszych oczach w słodko-gorzką analizę ludzkiej natury. Co zwycięży – miłość czy przyjaźń? Niebagatelny wkład w to, że publiczność wychodzi ze spektaklu zauroczona, rozbawiona, a zarazem z wyrazem zadumy na twarzy, mają odtwórcy głównych ról: Katarzyna Herman, Jacek Braciak i Michał Sitarski.

„Kobieta idealna”, 26 października

Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? W Ciechocinku wystąpili: Dorota Stalińska, Piotr Dąbrowski, Wojciech Majchrzak, Michał Pietrzak.

[Fot. Krzysztof Kańkowski, Aldona Nocna, Urząd Miejski]

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa