logo Ciechocinek

Otwarcie Wodnego Placu Zabaw już w sobotę!

Strona Domowa / Życie miasta

Otwarcie Wodnego Placu Zabaw już w sobotę!

Data: Feb 25, 2021
Autor: Redakcja 11408 Brak komentarzy

U podnóża ciechocińskich tężni na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych w 2018 roku powstał Wodny Plac Zabaw – trzeci największy obiekt tego typu w Polsce. 

Kompleks dedykowany jest najmłodszym mieszkańcom Ciechocinka. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. W instalacji krąży ponad 70 m sześciennych wody podgrzewanej dla komfortu użytkowników. 

Uruchomienie strefy Wodnego Placu Zabaw przeznaczonej dla najmłodszych mieszkańców i gości Ciechocinka nastąpi już w sobotę 18 lipca. Od tego dnia korzystać będzie można ze “starszej” części Placu, która powstała w trakcie I etapu budowy.

Najnowsza zaś część Wodnego Placu Zabaw, która powstaje w ramach II etapu prac, przeznaczona dla starszych dzieci i dorosłych otwarta zostanie z końcem lipca.

Znajdować się tam będzie zespół zjeżdżalni przewidzianych dla osób powyżej 12 roku życia, w skład których wchodzą następujące elementy: 

  • 4-torowa zjeżdżalnia typu Multislide o długości 31,9 m 
  • zjeżdżalnia typu Rafting – rura o długości 35,5 m 
  • zjeżdżalnia typu Anaconda o długości 118m. 

Na gości czekać będą także leżaki, przebieralnie i zaplecze gastronomiczne. W sąsiedztwie Wodnego Placu Zabaw znajduje się także park linowy, ścianki wspinaczkowe i korty tenisowe.

Wodny plac zabaw czynny będzie codziennie (przy sprzyjającej pogodzie) od godz. 10:00 – 18:00. Wstęp wolny.

Dzieci do 8 lat korzystają z atrakcji pod opieką dorosłych.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa