logo Ciechocinek

Parada i pokazy strażackie w Ciechocinku

Data: Mar 1, 2021
Autor: Redakcja 929 Brak komentarzy

W szóstych Wojewódzkich Pokazach i Paradzie Strażackiej 15 czerwca wzięły udział 64 jednostki straży pożarnej z Kujaw i Pomorza.

Imprezę rozpoczęła parada ulicami Ciechocinka, w której przejechało ponad 60 samochodów strażackich, meleksy z Przedszkolną Drużyną Strażacką z Ciechocinka oraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Raciążka, a także historyczna sikawka konna z OSP Straszewo.

Na stadionie miejskim czekało mnóstwo atrakcji. Chętni mogli skorzystać z symulatorów dachowania i zderzeń, zobaczyć pokaz psów ratowniczych z OSP Gdańsk, a także podziwiać strażackie samochody i wyposażenie. Odbyła się także wielka siklawa, czyli potężny deszcz z działek z wozów strażackich. Wielką frajdę sprawiła dzieciom piana powstała dzięki OSP Kowal, oprócz tego najmłodsi mogli bawić się na dmuchańcach.

Pięć drużyn rywalizowało w Turnieju Strażackiej Piłki Wodnej, w którym zwycięzcą okazała się OSP Wąbrzeźno. Wybrano także najładniejszy samochód zlotu (OSP Śmiłowice) oraz najstarszy wóz (Żuk z OSP Złotopole). Samych strażaków przyciągnęły Targi Sprzętu i Wyposażenia Strażackiego.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa