logo Ciechocinek

Podpytaj o sanatorium z ZUS-em. Bez wychodzenia z domu

Data: Jun 20, 2021
Autor: Redakcja 497 Brak komentarzy

Nie ma drugiego takiego miejsca w Kujawsko-Pomorskiem, jak Ciechocinek. W naszym mieście działa już 27 sanatoriów, które zapewniają łącznie ponad 4800 miejsc dla kuracjuszy. Kto chce jechać do sanatorium, a nie wie, jakie formalności załatwić, może o to podpytać eksperta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Bydgoski oddział ZUS zaprasza na telefoniczne konsultacje dotyczące wyjazdów do sanatorium z ZUS-em. Zainteresowani informacjami będą mogli zadzwonić do ekspertów w najbliższy wtorek, 1 czerwca, w godz. 9.00-12.00 pod nr tel. 52 34 18 704.
– Będzie można zapytać przykładowo o to, komu przysługuje rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS i jak się o nią starać, czy można ubiegać się o rehabilitację pocovidową z ZUS-em i co zrobić w sytuacji, gdy przed samym wyjazdem do sanatorium wynik testu na COVID-19 jest pozytywny – mówi Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. Fachowcy z ZUS wytłumaczą też, czy szczepienie na COVID-19 zwalnia z obowiązku wykonania testu na obecność koronawirusa przed wyjazdem do uzdrowiska i czy można zrezygnować z takiego wyjazdu.
Przy telefonie będą dyżurować Arleta Młynarczyk i Mariola Kitowska z Wydziału Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji Oddziału ZUS w Bydgoszczy.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa