logo Ciechocinek

Przygotowania do sezonu

Data: Mar 1, 2021
Autor: Redakcja 168 Brak komentarzy

Mimo niepewności spowodowanej pandemią Biuro Kultury, Sportu i Promocji Miasta kończy prace nad kalendarzem festiwali, koncertów i wydarzeń kulturalnych w 2021 roku.

Pandemia i towarzyszące jej obostrzenia sprawiły, że wiele sztandarowych ciechocińskich festiwali w 2020 roku nie odbyło się. Sezonu nie rozpoczęła parada, a część wydarzeń przeniosła się do internetu. I za nami już rok walki z koronawirusem, wciąż nie wiemy, jak sytuacja będzie wyglądać wiosną i latem.

Biuro Promocji mimo tej niepewności pracuje nad kalendarzem wydarzeń. – Pandemia storpedowała nasze plany w ubiegłym roku i nie wiemy, co czeka nas w obecnym – przyznaje Janusz Hawik, kierownik Biura Promocji. – Pracujemy jednak intensywnie nad kalendarzem, w którym znajdą się praktycznie wszystkie flagowe ciechocińskie festiwale i wydarzenia kulturalne. Mamy nadzieję, że ten rok będzie dla nas bardziej łaskawy i zrealizujemy nasze zamierzenia – dodaje.

Biuro Promocji uwzględniło więc w kalendarzu najważniejsze ciechocińskie festiwale, paradę majową i dwa pikniki rodzinne. Planowane są także tradycyjne koncerty plenerowe pod tężniami i w parterach Hellwiga oraz występy Orkiestry Zdrojowej. Które z tych zamierzeń uda się zrealizować? Czas pokaże.

Najważniejsze wydarzenia kulturalne planowane w 2021 roku

Ciechocińska Parada Majowa – 1 maja

Rodzinny Piknik Majowy – 1 maja

Gala Polskich Tenorów – 9-10 lipca

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów – 16-17 lipca

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej – 28-31 lipca

Festiwal Operowo-Operetkowy – 6-11 sierpnia

II Ciechociński Kabareton – 14 sierpnia

Piknik na zakończenie wakacji – 28 sierpnia

Międzynarodowy Festiwal „Blues bez barier” – sierpień

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa