logo Ciechocinek

Rozbudowa przedszkola Samorządowego Nr 1 na potrzeby utworzenia żłobka i dodatkowych oddziałów przedszkolnych

Strona Domowa / Życie miasta

Rozbudowa przedszkola Samorządowego Nr 1 na potrzeby utworzenia żłobka i dodatkowych oddziałów przedszkolnych

Data: Mar 4, 2021
Autor: Redakcja 704 Brak komentarzy

Gmina Miejska Ciechocinek ogłosiła właśnie przetarg pn. “Rozbudowa przedszkola Samorządowego Nr 1 na potrzeby utworzenia żłobka i dodatkowych oddziałów przedszkolnych”.

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa istniejącego już budynku przedszkola o pomieszczenia żłobka integracyjno – rehabilitacyjnego z funkcją sal i gabinetów leczniczo – fizjoterapeutycznych wraz z niezbędną infrastrukturą, instalacjami wewnętrznymi i ciągami pieszo – jezdnymi. Wśród nowych pomieszczeń znajdą się takie jak: sala terapeutyczna do gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji ruchowej, sala zajęć terapeutycznych (logopedycznych, psychologicznych i rewalidacyjnych), sala integracji sensorycznej, sala do terapii PECS, czy ”biała sala” wyciszenia, relaksacji i obniżenia stresu.

Obiekt ten będzie pełnił funkcję uzupełniającą istniejące przedszkole jako żłobek w formule odpowiadającej pojęciu ochrony zdrowia.

-Chcemy, aby był to obiekt nowoczesny, spełniający najwyższe standardy edukacyjne, gwarantujący optymalne warunki rozwoju dzieci – podkreśla burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz.

Dokumentację projektową wykonali architekci z Archi – Size Pracownia Architektoniczna Jakub Kaczorowski. Podkreślić jednak należy, że projekt powstał także w porozumieniu i zgodnie z uzgodnieniami z pracownikami ciechocińskich placówek przedszkolnych, którzy nakreślili program funkcjonalno-użytkowy żłobka.

Projektowany obiekt ma w rzucie kształt zbliżony do prostokąta.  Kompleks będzie obiektem dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym. W podziemiu zlokalizowane zostaną pomieszczenia techniczne i magazynowe. Obiekt zaprojektowano w systemie tradycyjnym ze ścianami murowanymi, stropami drobnowymiarowymi, stropodachami o różnym kształcie w postaci więźby drewnianej. Żłobek wyposażony będzie w windę w szybie murowanym oraz dwie klatki schodowe. Posadowienie budynku będzie na płycie i ławach oraz stopach fundamentowych w sposób bezpośredni.

Budynek będzie miał wysokość 7.32m, szerokość elewacji 24.8m, z płaskimi i dwuspadowymi dachami o kącie nachylenia 26 º.

Elementy elewacji żłobka przyjmą postać konarów drzew z zielonymi koronami, co nawiązywać ma do bajkowego lasu. Cały kompleks otoczony zostanie również ogrodem, w którym posadzone zostaną nowe rośliny.

Ponadto założone zostaną trawniki wykonane z wysokiej jakości mieszanki traw gazonowych do intensywnego użytkowania (w tym na tereny sportowe). Będzie to starannie dobrana kompozycja traw odpornych na częste i intensywne użytkowanie, polecana na mocno eksploatowane tereny rekreacyjne, świetnie znosząca ciężkie warunki zewnętrzne i częste koszenie, dzięki odpowiednio dobranym odmianom tworząca gęstą i zwartą darń, szybko regenerującą się po intensywnych ugniataniach i mechanicznych uszkodzeniach.

Ofertę należy złożyć w Sekretariacie Burmistrza Ciechocinka w zaklejonej kopercie z napisem „Rozbudowa przedszkola Samorządowego Nr 1 na potrzeby utworzenia żłobka i dodatkowych oddziałów przedszkolnych” w terminie do dnia 18.12.2020 r. do godz. 10.00

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa