logo Ciechocinek

Rozpoczęło się ciechocińskie spotkanie z operą i operetką

Data: Mar 1, 2021
Autor: Redakcja 1768 Brak komentarzy

Koncertem Galowym w muszli koncertowej rozpoczęła się 22. edycja Festiwalu Operowo-Operetkowego. W parku Zdrojowym publiczność wysłuchała arii w wykonaniu znakomitych solistów, także tych z młodszego pokolenia.

– Spotkanie z państwem ma szczególny wymiar, bowiem mam radość i honor spotykać się z państwem od pierwszej edycji tego festiwalu – przypomniał burmistrz Leszek Dzierżewicz witając gości podczas inauguracyjnego koncertu 10 sierpnia. – Mam to szczęście spotykać się z państwem od pierwszego festiwalu – wtrącił Kazimierz Kowalski, dyrektor artystyczny wydarzenia.

– Nie byłoby festiwalu, gdyby nie było Kazimierza Kowalskiego – zauważył burmistrz. – Nie byłoby festiwalu, gdyby nie burmistrz Leszek Dzierżewicz – zrewanżował się artysta.

– W trakcie tych 22 lat na deskach ciechocińskiego amfiteatru wystąpiły dziesiątki znakomitych artystów. Artystów, którzy przyjeżdżali na ciechocińskie słonawy, aby dawać państwu radość i niezapomniane wrażenia. Jestem przekonany, że tak będzie i podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Ci wszyscy artyści z przyjemnością odwiedzają Ciechocinek, ponieważ wiedzą, że to właśnie tutaj można spotkać najwspanialszą publiczność świata – podkreślił burmistrz.

Festiwal Operowo-Operetkowy trwał od 10 do 14 sierpnia, od niedzieli przeniósł się do Teatru Letniego, gdzie publiczność mogła wysłuchać koncertów „Mistrzowie operetki”, „Najpiękniejsze duety świata”, „Przeboje Programu I Polskiego Radia” i „Najpiękniejsze romanse rosyjskie”.

W Ciechocinku wystąpili m.in. Aleksandra Borkiewicz, Anna Federowicz, Małgorzata Kulińska, Małgorzata Kustosik, Ewa Szpakowska, Małgorzata Trojanowska, Wiesław Bednarek, Andrzej M. Jurkiewicz, Aleksander Kruczek, Andrzej Płonczyński, Eugeniusz Ratajczyk, Paweł Sztompke, Łukasz Załęski i oczywiście Kazimierz Kowalski, dyrektor festiwalu. Festiwalowi towarzyszy Orkiestra Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Wiencka.

Festiwal honorowym patronatem objęli Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ryszard Bober, Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

[Fot. Wojciech Balczewski, Magdalena Preis]

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa