logo Ciechocinek

Rusza druga część Wodnego Placu Zabaw!

Strona Domowa / Życie miasta

Rusza druga część Wodnego Placu Zabaw!

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 8626 Brak komentarzy

Zapraszamy wszystkich na oficjalne uruchomienie II części Wodnego Placu Zabaw, które nastąpi w sobotę 15 sierpnia o godz. 10:00. Na wszystkich czekać będzie szereg dodatkowych atrakcji zaplanowanych specjalnie na ten dzień. Nie zabraknie niespodzianek dla najmłodszych mieszkańców i gości naszego miasta.

 

U podnóża ciechocińskich tężni na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych w 2018 roku powstał Wodny Plac Zabaw – trzeci największy obiekt tego typu w Polsce. 

Kompleks dedykowany jest najmłodszym mieszkańcom Ciechocinka. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. W instalacji krąży ponad 70 m sześciennych wody podgrzewanej dla komfortu użytkowników. 

Atrakcja ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez cały sezon letni dzieci wraz z rodzicami przybywały na plac tłumnie niemal każdego dnia. Nic więc dziwnego, że podjęto decyzję o rozbudowie obiektu, która miała dopełnić tę inwestycję i umożliwić rozrywkę także starszym dzieciom, a nawet dorosłym. 

W II etapie Wodny Plac Zabaw został rozbudowany o zespół zjeżdżalni przewidzianych dla osób powyżej 12 roku życia, w skład których wchodzą następujące elementy: 

  • 4-torowa zjeżdżalnia typu Multislide o długości 31,9 m
  • zjeżdżalnia typu Rafting – rura o długości 35,5 m
  • zjeżdżalnia typu Anaconda o długości 118m 

Dodatkowo Wodny Plac Zabaw został rozbudowany o nieckę wodną o powierzchni ok. 450 m2 z zagłębieniem o wartości 25 cm i elementem fontanny w postaci grzyba dla dzieci najmłodszych. 

Inwestycja objęła także powstanie podziemnej komory technologicznej wraz ze strefą sanitariatów. Cały teren został ponadto ogrodzony i kompleksowo oświetlony. 

Na gości czekają także leżaki, przebieralnie i zaplecze gastronomiczne. W sąsiedztwie Wodnego Placu Zabaw znajduje się także park linowy, ścianki wspinaczkowe i korty tenisowe.

Wodny plac zabaw czynny będzie codziennie (przy sprzyjającej pogodzie) od godz. 10:00 – 18:00. Wstęp wolny. Dzieci do 8 lat korzystają z atrakcji pod opieką dorosłych.

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa