logo Ciechocinek

Rusza rozbudowa Wodnego Placu Zabaw. Pojawią się baseny letnie!

Data: Apr 14, 2021
Autor: Redakcja 1140 Brak komentarzy

U podnóża ciechocińskich tężni na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego w 2018 roku powstał Wodny Plac Zabaw – trzeci największy obiekt tego typu w Polsce.

Kompleks dedykowany najmłodszym mieszkańcom Ciechocinka w ubiegłym roku wzbogacił się o część przeznaczoną dla dzieci starszych oraz dorosłych. Zespół imponujących zjeżdżalni już od pierwszego dnia przyciągał tłumy. Jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Uzdrowiska, przyciągająca tłumy turystów z całego kraju. To świetne miejsce na spędzanie ciepłych, letnich dni całą rodziną. Poza orzeźwiającą ochłodą w gorące dni na terenie kompleksu czekają także inne atrakcje. Na lubiących aktywnie spędzać czas czeka park linowy, ścianki wspinaczkowe, korty tenisowe, czy ściana do gry w squasha. Dla tych, którzy wolą mniej aktywny sposób spędzania czasu, przygotowane zostały leżaki, na których zażyć można kąpieli słonecznej.

Sukces, który towarzyszy funkcjonowaniu Wodnego Placu Zabaw sprawił, że Gmina Miejska Ciechocinek postanowiła jeszcze bardziej uatrakcyjnić teren przy Wodnym Placu Zabaw i wybudować tu kompleks letnich basenów miejskich.

W ramach inwestycji, która właśnie się rozpoczyna pojawią się dwa baseny sezonowe o konstrukcji stelażowej o wymiarach ok. 12 metrów x 25 metrów oraz 15 metrów x 8 metrów dla dzieci i dorosłych wraz z zapleczem sanitarnym technicznym (sanitariaty kontenerowe dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych). Baseny będą miały dwie głębokości: pierwszy basen umożliwi pływanie starszym dzieciom i dorosłym na głębokości 1,7 m, natomiast drugi będzie płytszy – 0,7 m głębokości, tutaj młodsze dzieci będą miały okazję zarówno uczyć się pływania, jak i szkolić swoje umiejętności. Na terenie basenów znajdować się będą również plenerowe prysznice, ławki i kabiny do przebierania.

Koszt planowanej inwestycji to prawie 3 miliony złotych. Ciechociński magistrat zabiega jednak o dofinansowanie w ramach uzyskania środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w wysokości 1.519.437,00 zł. Pozostałe koszty pokryte zostaną z budżetu miasta.

Jak tłumaczą władze miasta, inwestycja ta przełoży się na powstanie nowych miejsc pracy, a także na rozwój przedsiębiorczości regionu i jego konkurencyjności w skali kraju. Jednocześnie teren w pobliżu planowanych basenów stanie się prawdziwą sportową i wypoczynkową mekką, oferującą gry i zabawy oraz aktywny wypoczynek dla całych rodzin, praktycznie dla każdej grupy wiekowej.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa