logo Ciechocinek

Rusza wodny plac zabaw pod tężniami. W tym sezonie zapraszamy od czwartku 6 czerwca

Data: Mar 1, 2021
Autor: Redakcja 3158 Brak komentarzy

Najmłodsi mieszkańcy Ciechocinka od 6 czerwca mogą korzystać z wodnego placu zabaw. To trzeci największy taki obiekt w Polsce. Atrakcja czynna jest codziennie przy sprzyjającej pogodzie, wstęp wolny!

Wodny plac zabaw powstał na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych, w bezpośrednim sąsiedztwie tężni. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. W instalacji krąży ponad 70 m sześciennych wody podgrzewanej dla komfortu użytkowników.

 

 

Na gości czekają leżaki, przebieralnie i zaplecze gastronomiczne. W sąsiedztwie wodnego placu zabaw znajduje się także park linowy, ścianki wspinaczkowe i korty tenisowe.

Obiekt został uroczyście otwarty 11 sierpnia 2018 roku. Jego budowa trwała 4,5 miesiąca, a koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 3 mln zł.

Wodny plac zabaw czynny jest codziennie (przy sprzyjającej pogodzie) od godz. 10 do 18. Wstęp wolny. Dzieci do 8 lat korzystają z atrakcji pod opieką dorosłych.

 

Trwają także prace projektowe nad rozbudową ciechocińskiego wodnego placu zabaw. Obok istniejącej już infrastruktury powstać ma zespół czterech zjeżdżalni, w tym czterotorowa, pontonowa i tzw. „anakonda” o długości aż 110 metrów. Podobnie jak w pierwszym etapie, będą one wykorzystywać filtrowaną i podgrzewaną wodę.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa