logo Ciechocinek

Sajgon świętował ćwierćwiecze

Data: Mar 4, 2021
Autor: admin 566 Brak komentarzy

Koncertem Skołowanych w Teatrze Letnim 25-lecie powstania świętowało Centrum Niezależnego Życia „Sajgon”.

– Sprowadziły nas tu właściwie dwie okazje – mówił prowadzący koncert 15 grudnia dziennikarz muzyczny Zdzisław Pająk. – Pierwsza okazja to 25 lat Sajgonu. Druga to Skołowani, którzy powstali dokładnie pięć lat temu – tłumaczył, mówiąc o powstałym w Sajgonie zespole muzycznym.

– Sajgon to miejsce szczególne. Przywracacie ludziom nie tylko sprawność, ale przede wszystkim godność. Dajecie im nie tylko siłę i wiedzę, ale przede wszystkim nadzieję – mówił burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Inicjowane przez Sajgon festiwale, imprezy i zawody sportowe na stałe wrosły w krajobraz Ciechocinka, stając się jego integralną częścią. Dziś śmiało można powiedzieć, że bez Sajgonu nie byłoby Ciechocinka, jaki znamy – podkreślał, wywołując brawa na widowni.

List do założycieli Sajgonu skierował także Jurek Owsiak z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Gratulujemy wytrwałości, siły, determinacji, bo 25 lat polskiej rzeczywistości to nie w kij dmuchał. Daliście radę, co już zasługuje na słowa uznania, a do tego jeszcze tyle w was energii, pomysłów, które z przytupem realizujecie” – napisał.

Na scenie Teatru Letniego obok Skołowanych wystąpił Anthimos Apostolis z SBB i Kasa Chorych.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa