logo Ciechocinek

Spotkania z folklorem ziemi kujawskiej

Data: Feb 25, 2021
Autor: Redakcja 1988 Brak komentarzy

Artyści ludowi z całego regionu wystąpili podczas 48. edycji Spotkań z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Festiwalowi towarzyszyły koncerty folkowe oraz jarmark sztuki ludowej, rękodzieła i produktów regionalnych.

Do Ciechocinka na zaproszenie Miejskiego Centrum Kultury zjechało 40 zespołów folklorystycznych, obrzędowych i śpiewaczych z Kujaw i Pomorza. 22 i 23 czerwca w muszli koncertowej trwały konkursowe przesłuchania (wyniki w ramce).

W oba festiwalowe dni występy artystów ludowych wieńczył koncert zaproszonych zespołów. W sobotę byli to Lachersi, którzy tradycyjnymi melodami Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich podbili telewizyjny program Must Be The Music w 2013 roku. W niedzielę zaś wystąpił zespół ludowy Czeremszyna z Ukrainy.

Festiwalowi towarzyszył jarmark regionalny z udziałem kilkudziesięciu wystawców. Goście i kuracjusze mogli skosztować lokalnych specjałów czy kupić ludowe pamiątki i wyroby rękodzielnicze.


Wyniki 48. edycji Spotkań z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej

Zespoły pieśni i tańca. I nagroda: zespół Swojacy z Baruchowa, II nagroda: zespół Wrzos z Włocławka, III nagroda ex aequo: zespół Śmiłowiónki ze Śmiłowic i Kujawy z Radziejowa.

Zespoły obrzędowe. II nagroda: zespół Echo Lubrańca z Lubrańca.

Zespoły dziecięce. I nagroda: zespół Dzieci Kujaw z Brześcia Kujawskiego, II nagroda: zespół Małe Kujawy z Izbicy Kujawskiej, III nagroda: zespół Ziemia Kujawska z Chocenia, wyróżnienie dla zespołu Kujawskie Nutki z Lubrańca.

Zespoły śpiewacze. I nagroda: zespół Harmonia ze Złejwsi Wielkiej, II nagrody ex aequo zespół Złotniczanki i zespół Radojewiczanie z Dąbrowy Biskupiej, III nagroda: zespół Tłuchowianie z Podola.

Soliści i gawędziarze: I nagroda: Patrycja Miłek z Baruchowa, II nagrody ex aequo Katarzyna Matuszewska i Danuta Kaczmarek, III nagroda: Włodzimierz Tomaszewski z Kowala.

[Fot. Wojciech Balczewski]

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa