logo Ciechocinek

Światełka nadziei w czasie pandemii. Konkurs na świąteczne iluminacje rozstrzygnięty

Data: Feb 25, 2021
Autor: Redakcja 890 Brak komentarzy

Poznaliśmy zwycięzców corocznego konkursu na najładniejsze świąteczne iluminacje. Tym razem nagrody trafiły do sześciu wyróżnionych rodzin.

– Podziękowania należą się państwu nie tylko ze strony członków komisji oceniającej, ale i setek osób, które cieszył wyjątkowy wystrój państwa posesji – mówił podczas uroczystego wręczenia nagród 22 stycznia burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Cieszę się, że swoimi działaniami włączyli się państwo w starania samorządu, by Ciechocinek w okresie świątecznym wyglądał jak najpiękniej – dodał.

– Sanatoria i inne obiekty nie były czynne, ale mieszkańcy to nadrobili. Lampek i światełek w tym roku przybyło – mówiła Katarzyna Turkiewicz, przewodnicząca konkursowego jury. – Oglądanie i ocenianie iluminacji było prawdziwą radością – zaznaczyła.

– Miałam wątpliwości, czy w tym roku przygotować iluminację, ale ostatecznie stwierdziłam, że tym bardziej trzeba – mówiła Halina Miedzińska, jedna z nagrodzonych w konkursie. – Mamy nadzieję, że nasze lampki w tym ciężkim okresie będą jak promyk nadziei. Że wleją nieco otuchy w serca przechodniów, by pomyśleli, że będzie lepiej – dodała.

Komisja iluminacje na ciechocińskich ulicach oceniała 30 grudnia. Oceniając zgłoszenia, pod uwagę brano wykonanie i estetykę instalacji, pomysłowość oraz wkład w stworzenie świątecznego nastroju w uzdrowisku. W związku z towarzyszącym pandemii zamknięciem obiektów użyteczności publicznej i sanatoriów przyznano nagrody tylko w kategorii domów prywatnych.

W składzie komisji konkursowej zasiedli Katarzyna Turkiewicz (przewodnicząca), a także Paulina Boruta, Barbara Kawczyńska, Dariusz Szadłowski i Daniel Skibiński.


Nagrodzeni w konkursie na najładniejsze iluminacje świąteczne

Elżbieta i Artur Kłos, ul. Bema 2

Halina i Sławomir Miedzińscy, ul. Widok 6

Hanna i Jerzy Kapelińscy, ul. Wojska Polskiego 70

Jolanta i Marcin Kowalczykowie, ul. Bema 2a

Urszula i Adam Zwolscy, ul. Norwida 29

Małgorzata i Wojciech Murawscy, ul. Sportowa 29a

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa