logo Ciechocinek

Trwa remont ciechocińskich tężni

Strona Domowa / Życie miasta

Trwa remont ciechocińskich tężni

Data: Mar 9, 2021
Autor: Redakcja 681 Brak komentarzy

Każdy turysta i kuracjusz swój pobyt w Ciechocinku rozpoczyna od spaceru wzdłuż tężni. Są one unikatowym na skalę światową zabytkiem techniki, tworzącym niepowtarzalny mikroklimat, który przyciąga miliony turystów i kuracjuszy. Niezaprzeczalnie jest to jedna z największych atrakcji Uzdrowiska. Miejsce wyjątkowe, o którym każdy wie i każdy słyszał. Będąc w Ciechocinku koniecznie trzeba je odwiedzić.

30 marca br. rozpoczęła się realizacja projektu p.n. „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury zespołu tężni w Ciechocinku”.

Prace rozpoczęły się od remontu tężni nr 3. Ściągnięta została z nich tarnina, uszczelnione zostały zbiorniki solankowe. Zamontowany został również wiatrak.

Mimo pandemii koronawirusa, która mogła okazać się przeszkodą i spowodować opóźnienia w pracach, te, jak informuje spółka Uzdrowisko Ciechocinek S.A – idą zgodnie z planem, bez jakichkolwiek opóźnień.

W połowie września planowo rozpoczęły się prace nad rewitalizacją tężni nr 1. Pierwszy etap remontu tężni nr 1 objął prace na odcinku od tunelu (przejście przy tarasie widokowym nr 1) do końca tężni nr 1.

Z końcem października rozpoczął się natomiast kolejny etap prac remontowych, z którym wiąże się tymczasowe zamknięcie całego terenu wokół tężni nr 1, wraz z tarasem widokowym.

Spacerować można jednak wciąż w okolicach tężni nr 2.

Zgodnie z planem na jesień tego roku, poza zdjęciem starej tarniny, zaplanowane jest uszczelnianie zbiorników tężni nr 1. Natomiast w przyszłym roku na obu tężniach położona zostanie nowa tarnina.

Koniec prac zaplanowano na koniec 2021 roku, a wartość całej inwestycji to 21,6 miliona złotych. Realizacja zadania możliwa jest dzięki 15 milionom złotych dofinansowania ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach wsparcia na rozwój tak zwanych potencjałów endogenicznych województwa.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa