logo Ciechocinek

We wrześniu ruszają Ogólnopolskie Spotkania Teatralne. Trwa przedsprzedaż biletów

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 812 Brak komentarzy

Przed nami 22. edycja Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych w Ciechocinku. Na scenie Teatru Letniego zobaczymy m.in. Katarzynę Herman, Jacka Braciaka czy Andrzeja Zaborskiego. Sprzedaż biletów i karnetów ruszyła na początku września.

Na tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Teatralne złożą się trzy spektakle: „Dama bije króla” 28 września, „W poszukiwaniu miłości Jakobi i Leidental” 15 października i „Kobieta idealna” 26 października.

„Dama bije króla”

Opowieść o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. Czy można zmienić zwyczaje starego żołnierza? Czy dokona tego atrakcyjna kobieta? Co na nową fascynację ojca powie jego syn?

W sztuce rozgrywa się partia szachów, ale o wiele ciekawsza i ważniejsza jest „gra”, która toczy się między głównymi postaciami komedii. Kto bierze w niej udział? Zrzędliwy wdowiec Fred, jego syn Leonard, przyjaciel Walter oraz gosposia Rosalinda.

Fred żyje od lat w poukładanym schemacie. We wtorki partia szachów z Walterem, oczywiście o tej samej porze. W środy wizyta syna Leonarda, z którym toczy ciągłe boje i stawia opór wszelkim jego propozycjom zmian niezdrowego życia. I do tego wszystkiego odwieczna walka z gosposiami. Jednak pewnego razu pojawia się gosposia, która wywraca jego życie o 180 stopni…

Obsada wymienna, w Ciechocinku wystąpią: Andrzej Pieczyński, Stanisław Brejdygant, Jacek Kopczyński, Anna Gornostaj, Anna Modrzejewska.

„W poszukiwaniu miłości Jakobi i Leidental”

Z pozoru zwyczajna opowieść o miłosnym trójkącie, w którym znalazło się dwóch przyjaciół i pewna ponętna kobieta, przeradza się na naszych oczach w słodko-gorzką analizę ludzkiej natury. Co zwycięży – miłość czy przyjaźń? Niebagatelny wkład w to, że publiczność wychodzi ze spektaklu zauroczona, rozbawiona, a zarazem z wyrazem zadumy na twarzy, mają odtwórcy głównych ról: Katarzyna Herman, Jacek Braciak i Michał Sitarski.

„Kobieta idealna”

Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem?

Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje… do czasu.

Przyszłość… Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem?

Pewnego dnia w życiu małżeńskiego duetu pojawia się dwóch braci. Modest jest lekarzem medycyny estetycznej oferującym Grecie wieczną młodość, a może i miłość?

Jego starszy brat, Gerard to mecenas, który reprezentuje tylko bogatych i wpływowych klientów.

Który z nich skrywa tajemnicę?

Obsada wymienna, w Ciechocinku wystąpią: Dorota Stalińska, Piotr Dąbrowski, Andrzej Zaborski, Piotr Skarga.


Ogólnopolskie Spotkania Teatralne to okazja do zobaczenia najlepszych polskich aktorów komediowych na ciechocińskich deskach. – Zaczęło się w 1998 roku po remoncie Teatru Letniego. Kiedy zobaczyłam odświeżone wnętrza, zobaczyłam prawdziwy teatr. Tak zaczęły się Spotkania Teatralne – wspomina Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

– Przez lata zauważyliśmy, że największą popularnością cieszy się lekki repertuar. I tak wypracowała się konwencja teatrów komediowych – mówi. Teatr lekki nie oznacza jednak teatru banalnego. Na deskach Teatru Letniego występowały uznane nazwiska: Henryk Machalica, Hanka Bielicka, Zofia Merle, Jan Machulski, Marek Perepeczko czy Emilian Kamiński. – Możliwość zobaczenia aktorów znanych z telewizji czy kina to silny magnes dla widzów – przyznaje Kawczyńska.

Bilety do nabycia w cenie 75 zł (pojedynczy spektakl) i 180 zł (karnet na trzy spektakle) w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku w poniedziałki w godz. 9-18 i od wtorku do piątku w godz. 9-16. Miejskie Centrum Kultury przyjmuje również płatności przelewem po wcześniejszej rezerwacji miejsc telefonicznie pod numerem 54 234 18 94.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa