logo Ciechocinek

Wojciech Smarzowski szukał talentów w Ciechocinku

Strona Domowa / Życie miasta

Wojciech Smarzowski szukał talentów w Ciechocinku

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 965 Brak komentarzy

Wojciech Smarzowski szukał w Ciechocinku aktorów do swojej najnowszej produkcji. Casting, na który 13 i 14 czerwca zaproszono do Szpitala Uzdrowiskowego nr 1, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 

 Kolejka osób oczekujących na swoją kolej jakby się nie kończyła. Każdy przyszedł z nadzieją i chęcią spróbowania swoich sił.

Osoby, które zgłosiły się na casting na samym początku przechodziły rejestrację. Wypełniały kartę statysty, a w nim min. imię, nazwisko, wzrost, waga, rozmiar ubrania, rozmiar buta. Następnie fotograf robił każdemu kilka zdjęć. Na samym końcu każdy odbywał krótką rozmowę o swoich preferencjach filmowych, w jakiej roli się widzi i w czym potencjalnie mogłaby się w filmie przydać. 

Przygotowane dokumentacje wysyłane są do reżysera, który wybiera odpowiednie osoby. Od rzecznika studia filmowego Metrage, Marcina Kowalskiego, dowiedzieliśmy się, że Wojciech Smarzowski dba o to, by odpowiednio dobierać osoby, które widoczne są na ekranie, więc osobiście przegląda materiały zgromadzone podczas castingu i decyduje kto i w jakiej roli się znajdzie. 

Osoby wybrane podczas castingu będą miały okazję zagrać u boku takich aktorów jak Robert Więckiewicz, Agata Kulesza czy Andrzej Chyra. Zdjęcia kręcone będą już w sierpniu w Nieszawie. 

Przypomnijmy, że Wojciech Smarzowski to reżyser filmowy i teatralny oraz scenarzysta. Jako reżyser zadebiutował w 2004 roku „Weselem”, w ostatnich latach nakręcił głośny „Wołyń” (2016) i „Kler” (2018), który przyciągnął do kin rekordową po 1989 roku widownię. 

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa