logo Ciechocinek

Wspieramy mieszkańców Ciechocinka w czasie pandemii

Strona Domowa / Koronawirus

Wspieramy mieszkańców Ciechocinka w czasie pandemii

Data: Feb 28, 2021
Autor: Redakcja 3522 Brak komentarzy

Rozmowy Burmistrza Leszka Dzierżewicza z Komendantem Hufca ZHR Łukaszem Małeckim przyniosły znakomite efekty! Urząd Miejski w Ciechocinku zakupił materiały, niezbędne do wykonania potrzebnych w czasie pandemii koronawirusa przyłbic ochronnych. Niezawodne harcerki i harcerze: Katarzyna Domanowska, Ola Balicka, Wiktoria Fronczak, Łucja Małecka, Patrycja Bibro, Karolina Cieślewicz, Daria Brożek, Krzysztof Domanowski i i Szymon Oleśkowski , radni Rady Miejskiej Dariusz Barczak i Daniel Skibiński oraz Rafał Soliński i Państwo Anna i Janusz Małeccy, przystąpili spontanicznie do ich produkcji.

– Młodzież z dużą pasją zabrała się do pracy – mówi Łukasz Małecki. Udało nam się dopracować projekt wygodny, trwały i łatwy w produkcji.

Już w ubiegłym tygodniu – przypomina Burmistrz Dzierżewicz pierwszą partię tych osłon przekazaliśmy personelowi sklepu „Koniczynka” oraz radnym Miejskiej Rady Seniorów.

W piątkowe przedpołudnie wspomniani samorządowcy przekazali 300 sztuk przyłbic do instytucji działających na terenie naszego miasta, m.in. do Przychodni Lekarskich przy ul. Bema i Zdrojowej, Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej, Komunalnego Przedsiębiorstwa Użyteczności Publicznej „Ekociech”, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Piekarni Polkorn, Sklepu Odido, firmy Winpol oraz sklepu Koniczynka. Ochraniacze trafiły także do napotkanych mieszkańców naszego miasta. O bezpieczeństwo mieszkańców Wspólnoty Norwida 40 zadbał radny Kazimierz Lipiński, któremu przekazaliśmy niezbędną ilość osłon. Wszyscy z zadowoleniem przyjęli tę inicjatywę, a duże zainteresowanie tym projektem sprawia, że będzie on kontynuowany. Zakupione materiały pozwolą nam wykonać kolejnych 1000 sztuk przyłbic – mówi burmistrz, który jednocześnie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom. Już na początku przyszłego tygodnia wyprodukowane osłony będą do dyspozycji ciechocinian.

Takie lokalne inicjatywy mają ogromne znaczenie i niosą za sobą nadzieję, że wspólnie zdołamy pokonać pandemię.  Pamiętajcie – trzymajmy się razem!

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa