logo Ciechocinek

Wszyscy wygrajmy wybory do Parlamentu Europejskiego. Zagłosuj 26 maja i pomóż zdobyć nagrodę dla Ciechocinka

Data: Mar 4, 2021
Autor: Redakcja 675 Brak komentarzy

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja. W konkursie ogłoszonym przez samorząd wojewódzki Ciechocinek ma szansę zdobyć 50 tys. zł na oprawę artystyczną przyszłorocznych wydarzeń. Ciechocinek był już kilkukrotnie nagradzany za obywatelską postawę mieszkańców i wysoką frekwencję. Także w tym roku liczymy na Was!

Kujawsko-pomorska samorządowa kampania profrekwencyjna wystartowała 9 maja. – Po tych wyborach możemy mieć, tak jak obecnie, trzech posłów do PE, a możemy też nie mieć ani jednego. Tak skonstruowana jest ordynacja wyborcza do Europarlamentu, która, uwzględniając m.in. bezwzględną liczbę oddanych w regionach głosów, premiuje te z największą liczbą mieszkańców. Mniejsze, takie jak nasz, muszą to nadrobić aktywnością obywatelską – wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

Wzorem poprzednich kampanii samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności. Najlepsze przy urnach spośród największych miast regionu (miasta prezydenckie) otrzyma nagrodę w postaci Astrofestiwalu 2020 (zorganizuje go samorząd województwa).

O pieniądze na oprawę artystyczną planowanych na przyszły rok wydarzeń masowych rywalizować będą też pozostałe gminne społeczności w następujących kategoriach: stolice powiatów ziemskich, pozostałe miasta, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie. Zwycięzca w każdej z tych kategorii otrzyma 50 tysięcy złotych.

Dla tych, którzy nie tylko sami zechcą pójść 26 maja na wybory, ale chcieliby też własnym przykładem zachęcić innych, mamy specjalny konkurs z nagrodami w postaci modnego obecnie środka lokomocji – elektrycznych hulajnóg (mamy ich 15). Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkiego filmu (może być komórką) pod hasłem „Głosuję 26 maja, bo …”. Więcej o konkursie na stronach urzędu marszałkowskiego >>>

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa