logo Ciechocinek

Ze stolicy do Galerii Pod Dachem Nieba

Data: Mar 1, 2021
Autor: Redakcja 1320 Brak komentarzy

Obrazy członków Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków można do końca sierpnia oglądać w Galerii Pod Dachem Nieba. Wernisaż wystawy odbył się 5 lipca.

– Dziękuję, że jesteście tu i interesujecie się sztuką. Jest ona niesłychanie ważną dziedziną życia każdego człowieka, nie tylko my jako artyści nią żyjemy – mówiła Krystyna Hajduk-Popławska, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. – Wierzę, że sztuka jest w każdym domu i w tym tkwi siła naszego działania. Naszym celem jest, by ta sztuka trafiła do was – podkreślała, dziękując za pomoc w organizacji wydarzenia Towarzystwu Przyjaciół Ciechocinka i władzom samorządowym.

Wystawę otworzył Marian Gawinecki, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka. Na wernisażu gościli m.in. Jerzy Sobierajski, przewodniczący Rady Miejskiej i Zdzisław Zieliński, honorowy obywatel Ciechocinka.

Wystawę malarstwa i tkaniny artystycznej członków Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków można oglądać w Galerii Pod Dachem Nieba (Szpital Wojskowy, ul. Wojska Polskiego 5, wejście od strony cerkwi, III piętro) do 30 sierpnia w dni powszednie w godz. 9.30-15.


Autorzy prac:

Jadwiga Grzelak jest litografem, rysownikiem i retuszerem. Zajmowała się reprodukcją ilustracji, projektowaniem medali, znaczków, kreśleniem map. Maluje pejzaże i martwe natury, brała udział w wystawach w Toruniu, Warszawie czy Londynie. Uhonorowana dyplomem za całokształt pracy artystycznej przez ministra kultury (2008) i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2013).

Krystyna Hajduk-Popławska od 24 lat jest prezesem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła prawo i administrację. Zajmuje się tkactwem, maluje głównie pejzaże i kwiaty w technice olejnej. Jej prace wystawiano w wielu galeriach, znajdują się w kolekcjach krajowych i zagranicznych.

Roman Jakacki łączy akwarele, farby akrylowe i kredki pastelowe. Jego ulubionym tematem są konie i ruch. W dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Marek Jóźwiak w dorobku ma przeszło sto prac oraz kilkanaście wystaw indywidualnych. W twórczości wykorzystuje różne techniki, jego ulubioną jest jednak rysunek pastelami olejnymi.

Teresa Pięcek jest absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, uprawia malarstwo olejne i akwarelowe. Przede wszystkim zajmuje się jednak tkactwem artystycznym. Jej obrazy i płótna znajdują się w kolekcjach na całym świecie. Uhonorowana dyplomem za całokształt pracy artystycznej przez ministra kultury (2008) i odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2013).

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa