logo Ciechocinek

Znaczki Turystyczne z Ciechocinka

Strona Domowa / Kultura

Znaczki Turystyczne z Ciechocinka

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 1147 Brak komentarzy

Te okrągłe, drewniane krążki przedstawiające szczególne miejsca danego miasta pojawiły się również w Ciechocinku. Dwa znaczki przedstawiające Tężnię Solankową oraz Fontannę Jaś i Małgosia to unikatowe wzory, których nie zdobędzie się w żadnym innym miejscu.

Czym jest Znaczek Turystyczny i skąd wziął się pomysł na jego stworzenie?

To rodzaj swoistego przewodnika po ciekawych miejscach na mapie naszego kraju. Pomysł na jego stworzenie zrodził się w Czechach i w niedługim czasie na stałe zagościł on w takich krajach jak: Niemcy, Austria, Węgry, Słowacja, Ukraina, Węgry, Rumuna, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria, Słowenia, Włochy, Rosja, USA, Australia, Francja, Norwegia, Hiszpania, Łotwa oraz oczywiście Polska.

Obecnie Znaczkiem Turystycznym oznaczonych jest już ponad 6000 miejsc, a ich liczba wzrasta z każdym kolejnym dniem. Tak samo jest w przypadku Kolekcjonerów – są nimi osoby w różnym wieku. Znaczek jest bardzo popularny, a kolekcjonerzy z innych krajów interesują się i zbierają również polską edycję.

Każdy znaczek posiada numer identyfikujący dane miejsce, nie można kupić go w żadnym innym miejscu – to prawdziwa atrakcja dla kolekcjonerów!

Dodatkowo po zebraniu dziesięciu Znaczków opatrzonych kolejnymi numerami, Kolekcjonerzy otrzymać mogą specjalny Znaczek Kolekcjonera, niedostępny w żadnym miejscu. Co należy zrobić? Nic trudnego!

  1. Należy zebrać dziesięć znaczków opatrzonych kolejnymi dostępnymi numerami.
  2. Następnie odciąć papierowe kupony przymocowane do każdego z nich.
  3. Włożyć do koperty i wysłać na adres: Znaczki Turystyczne, skr. poczt. nr 38, 57-250 Złoty Stok

Ciechocińskie Znaczki Turystyczne zakupić można w Punkcie Informacji Turystycznej, ul. Zdrojowa 2B.

Koszt jednego Znaczka to 7 zł.

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa