logo Ciechocinek

Życie w Ciechocinku rozkwita na wiosnę

Data: Mar 7, 2021
Autor: Redakcja 1487 Brak komentarzy

Po niemal dwóch miesiącach letargu Ciechocinek zaczyna budzić się do życia. Na jeszcze niedawno pustych ulicach coraz częściej pojawiają się ludzie.

Otwierają się sklepy i pierwsze hotele, a parki zaczynają wypełniać się spacerowiczami. Piękna, niemal wakacyjna pogoda, kwitnące wszędzie drzewa i kwiaty, tylko do tego zachęcają.

Właśnie rozpoczęły się również pierwsze nasadzenia. Już wkrótce spacerowicze podziwać będą mogli piękne dywany kwiatowe, z których słynie Ciechocinek.

Nową jakość w działaniach antykoronawirusowych w Ciechocinku stanowi także rozpoczęcie procesu „odmrażania” działalności przedszkoli, żłobków, biblioteki oraz niektórych obiektów sportowych, turystycznych i rekreacyjnych.

Dzięki racjonalnym działaniom już w poniedziałek 11 maja Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziło 125 miłośników książek, a na ciechocińskich Orlikach rozpoczęły się pierwsze rozgrywki i treningi sportowe.

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom podjętym przez władze miasta, a także odpowiedzialnemu podejściu mieszkańców, w Ciechocinku nie zanotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Nasze miasto jest bezpieczne i gotowe do powrotu do życia.

Ciechocinek tęskni za odwiedzającymi i kuracjuszami. Tęskni za przepełnionymi ulicami, gwarem radosnych rozmów i za normalnością. Zapewne minie jeszcze trochę czasu, nim na ulicach zrobi się gwarno i pojawią się kuracjusze z różnych stron Polski, ale z optymizmem i nadzieją patrzymy w przyszłość.

 

fot. Justyna Małecka

 

 

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa