logo Ciechocinek

Budżet obywatelski w Ciechocinku. Projekty można składać do końca czerwca

Data: Feb 25, 2021
Autor: Redakcja 827 Brak komentarzy

Do końca czerwca można zgłaszać projekty do realizacji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Na proponowane przez mieszkańców inwestycje czeka 400 tys. zł. Głosowanie we wrześniu.

Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Ciechocinka (każdy może zgłosić tylko jeden). Pomysł musi poprzeć 10 innych mieszkańców.

Czego mogą dotyczyć propozycje inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego? Wszystkiego, co przyczyni się do rozwoju Ciechocinka: budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury, działań mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców, wydarzeń o charakterze społecznym, kulturalnym lub sportowym, inicjatyw z zakresu ochrony zdrowia lub poprawy estetyki miasta.

W poprzednich latach w ramach budżetu obywatelskiego zaproponowano m.in. budowę miejskiej plaży nad Wisłą, zakup defibrylatorów, modernizację ulicy Solnej czy budowę placu zabaw.

Projekt należy składać za pomocą formularza na stronie internetowej budżetu obywatelskiego, w sekretariacie Urzędu Miejskiego, w Biurze Kultury Sportu i Promocji Miasta, a także szkołach, przedszkolach i innych jednostkach samorządowych (MOPS, OSiR etc.).

Wypełniony formularz wraz z podpisami poparcia należy złożyć osobiście w sekretariacie Urzędu Miejskiego, listownie na adres Urzędu Miejskiego z dopiskiem „Budżet obywatelski – … rok” lub mailowo przesyłając skan formularza z podpisami na adres budzetobywatelski@ciechocinek.pl lub przez aplikację internetową dostępną na stronie budzetobywatelski.ciechocinek.pl.

Regulamin i szczegóły na stronie budżetu obywatelskiego >>>


Harmonogram budżetu obywatelskiego w Ciechocinku w 2019 roku:

do 30 czerwca – zgłaszanie projektów

do 31 sierpnia – weryfikacja zgłoszonych projektów

15 września – 30 września – głosowanie

15 października – ogłoszenie wyników

Zwiększ czcionkę
Wersja kontrastowa